MIEJSKA TRASA TURYSTYCZNA W BOLESŁAWCU


W BOLESŁAWCU UROCZYŚCIE OTWARTA 

W sobotę 10.10.2020r. na bolesławieckim rynku odbyło się oficjalne otwarcie Miejskiej Trasy Turystycznej. Trasa łączy najważniejsze atrakcje Bolesławca. Powstała w ramach projektu ,,Nowe euroregionalne produkty turystyczne drogą do wzajemnego poznania“ realizowanego przez Gminę Miejską Bolesławiec i Miasto Hradek nad Nysą, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Wydarzeniami towarzyszącymi tego dnia, było między innymi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Zabytki w Euroregionie Nysa“ oraz wystawa pokonkursowa, na której zaprezentowane zostały prace dzieci i młodzieży z Bolesławca, Hradka nad Nysą, Liberca oraz Czeskiej Lipy

LAUREACI:

KATEGORIA 6-10 LAT

I MIEJSCE: Zofia Nitecka

II MIEJSCE: Vojacek Michal

III MIEJSCE: Hanna Glinkowska

WYRÓŻNIENIA:

Patricia Ferkova

Martyna Zdunek

Anna Herakova

Pavel Svoboda

Analie Ambrozova

KATEGORIA 11-15 LAT

I Miejsce: Nicola Pumprlova

II Miejsce: Joanna Udzielak

III Miejsce: Milena Przybylska

 WYRÓŻNIENIA:

Lena Korycka

Sara Janeckowa

Radek Ferkas

Aneta Sterbova

 Podziwiać można było również Wystawę fotograficzną „Turystyczny Bolesławiec“, Wystawę ,,Turystyka i krajoznawstwo zamknięte w odznakach“, Wystawy pamiątek i gadżetów turystycznych.

Miało miejsce również po raz pierwszy przejście Trasy z przewodnikiem i zdobycia odznaki turystycznej ,,Miejska Trasa Turystyczna w Bolesławcu“.  

W niedzielę 11.10.2020 roku był to kolejny dzień poznania nowego produktu turystycznego- odznaki ,,Znam Bolesławiec". Tego dnia również odbyła się wycieczka turystyczna po Bolesławcu z przewodnikiem i zdobywanie odznaki  ,,Znam Bolesławiec“. Odznaka ,,Znam Bolesławiec“ ustanowiona została przez Gminę Miejską Bolesławiec dla spopularyzowania walorów krajoznawczych, historycznych, przyrodniczych i turystycznych Bolesławca, jednego z najpiękniejszych miast polsko-czeskiego pogranicza oraz upowszechnianie turystyki  i aktywnego krajoznawstwa w regionie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej https://www.turystycznyboleslawiec.pl/ i zdobywania odznak. Paszport Turystyczny oraz Kronika Turystyczna ,,Znam Bolesławiec” do pobrania w:

- punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej znajdującej się w budynku Bolesławieckiego Ośrodka Kultury- Międzynarodowego Centrum Ceramiki;

- punkcie Informacji Turystycznej ul. Rynek

- Termach Bolesławiec

 kliknij i zobacz więcej zdjęć - GALERIA